ATKLĀTS NĪCGALES PAGASTA HOKEJA LAUKUMS

Nīcgales pagastā atklāts neformālās jauniešu grupas projekta „Ceļā uz sportisku jaunatni” izveidotais hokeja laukums. Pērnā gada pavasarī Daugavpils novadā tika izsludināts projektu konkurss „Uzlabosim savu ikdienu”, kura ietvaros novada jauniešiem bija iespēja piedalīties trijās konkursa atbalstāmajās aktivitātēs. Šī projektu konkursa ietvaros novadā ir realizētas jau vairākas jauniešu idejas. Tā, piemēram, Nīcgales pagasta jaunieši deva „otro elpu” vecajiem vingrošanas stieņiem, kur jauniešiem lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku.
—–
Hokeja laukuma izveides darbi tika uzsākti pagājušā gada septembrī. Realizējot projektu, tika iegādātas kokskrūves un OSB plāksnes, kas tika stiprinātas pie koka brusiņiem. Tādejādi tika izveidoti borti. Vietējā zemnieku saimniecība sponsorēja plēvi, kas tika iesegta starp bortiem, lai ūdens nenoplūstu gar malām.

Jauniešiem, veicot šos darbus, bija iespēja pilnveidot savas iemaņas brīvprātīgā darba veikšanā, kā arī uzlabot savstarpējo sadarbību. Aktīvie Nīcgales pagasta jaunieši, Jānis Stalidzāns un Ēriks Vikšers, pastāstīja, ka laukuma izbūves pirmajā dienā un arī uz ledus liešanu bija ļoti daudz cilvēku, kas palīdzēja, bet kopumā pats process nebija fiziski smags, bet gan patīkams, jo ļoti daudziem jauniešiem patīk padzenāt hokeja ripu vai vienkārši paslidot. Abi puiši ir hokeja fani, savukārt Ēriks Vikšers jau 9 gadus spēlē hokeju Daugavpils ledus hallē.

Sapni par hokeja laukumu pagastā jaunieši loloja jau sen. Tagad šis sapnis ir piepildījies, un, kaut arī bērnu un jauniešu pagastā nav īpaši daudz, laukuma atklāšanas dienā pie vecās skolas ēkas pulcējās gan skolēni, gan bērnudārza audzēkņi, gan citi aktīva un veselīga dzīvesveida piekritēji.

Nīcgales pagasta pārvaldes jaunatnes lietu atbildīgā Ilze Raščevska stāsta, ka tas jau ir otrais jauniešu grupas realizētais projekts Nīcgalē un noteikti ne pēdējais.

Hokeja laukuma atklāšana, kas bija ieplānota jau pagājušā gada oktobrī, savus atklāšanas svētkus piedzīvoja tikai šogad, pateicoties ziemīgajiem laikapstākļiem un beidzot arī iespējai uz laukuma izveidot ledu. Tagad hokeja laukums aicina bērnus un jauniešus paslidot vai uzspēlēt hokeju.

Ilze Raščevska: „Lai arī oficiāli laukuma atklāšanas svētki ir tikai šodien, jaunieši ir jau laicīgi iegādājušies slidas, nūjas un ripas. Pagastā ir jauns sporta darba organizators un cerēsim, ka, pateicoties viņam, pagastā tiks organizēta sava hokeja komanda.”

Jaunieši, kas realizēja doto projektu, teica lielu paldies Daugavpils novada domei, Nīcgales pagasta pārvaldei un zemnieku saimniecībai „Ūsiņi” par finansiālo atbalstu projekta realizācijā. Īpašu pateicību par aktīvu līdzdalību šajā projekta jaunieši izteica vecākiem – Ilmāram Skuķim un Mārim Stalidzānam, kā arī aktīvajiem jauniešiem – Ērikam Vikšeram, Guntaram Mukānam, Jānim Stalidzānam, Jānim Raščevskim, Edgaram Ondzulim, Lolitai Raščevskai, Aleksandram Vingrim, Vilhelmam Skudrai, Ivanam un Daņilam Skodoroviem un Armandam Ašķeļaņecam.

Pēc Ilzes Raščevskas uzrunas, svinīgā mirkļa un sarkanās lentītes pārgriešanas, uz kuru klāt bija arī Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes projektu koordinatore Iluta Kriškijāne, tika pasniegti tencinājumi un skanēja pateicības vārdi tiem, kas aktīvi palīdzēja sapnim kļūt par realitāti.