Ēnu dienā, 6. aprīlī, gaidām skolēnus Izglītības un zinātnes ministrijā!

Izglītības un zinātnes ministre, ministrijas valsts sekretāre, sporta, zinātnes un jaunatnes jomas līderi, juristi, ekonomisti, komunikācijas speciālisti, sociālo mediju profesionālis – šos un vairākus citus amatus Izglītības un zinātnes ministrijā skolēni šogad, 6.aprīlī, aicināti ēnot Junior Achievement Latvija organizētajā Ēnu dienā.

Vai mana izvēlētā profesija būs man piemērota? Kādas rakstura īpašības svarīgas konkrētajā profesijā? Ko zinu un ko vēl nezinu par jomu, kurā nākotnē vēlos darboties? Ja Tev aktuāli šie jautājumi un nopietni apdomā – kuru izglītības iestādi izvēlēties, kurā no jomām turpināt mācības, tad Ēnu diena ir lieliska iespēja gūt atbildes uz daudziem jautājumiem. Varbūt pēc gadiem mēs būsim kolēģi – te, Izglītības un zinātnes ministrijā! Tāpēc atnāc un uzzini – kā norit darbs ministrijā, kuras pārziņā ir 5 nozīmīgas jomas – izglītība, zinātne, valsts valoda, sports un jaunatne. Kā aizrit ministra, departamentu vadītāju un daudzu citu darbinieku ikdiena, cik spraigs ir darba ritms un cik liela atbildība. Un cik dažādu profesiju pārstāvji te strādā!

Pieteikties Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajām vakancēm “Ēnu dienai” iespējams šeit. Pirms pieteikšanās ēnotājam ir jāreģistrējas un jāatjauno savs profils. Piesakoties vakancei, jāuzraksta īss, bet pārdomāts pamatojums, kādēļ vēlies ēnot konkrēto speciālistu.

Ēnotāji vēl var pieteikties uz vakancēm no 25. līdz 28. martam, bet 1. aprīlī būs iespējams pieteikties  nejaušajam ēnotājam. Plašāka informācija par pieteikšanos.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

 

Avots: Izglītības un zinātnes ministrija