Krāsainā, saulainā, jautrā, izglītojošā un interesantā ekskursija

 

12.jūnijā Nīcgales pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” absolventi un viņu draugi no grupas “Ziediņi” devās Nīcgales pagasta pārvaldes dāvātajā ekskursijā uz Daugavpili. Skolotājas Ingrīdas rūpīgi izplānotais un pārdomātais maršruts nu  bija jāizbauda pilnībā.

Vispirms laipnais un gādīgais šoferis Juris mūs aizveda uz Ģimenes digitālo aktivitāšu centru . Centrā mūs sagaidīja centra darbiniece Aiva un mazliet apmulsa, ieraugot ekskursantus, jo tik mazi apmeklētāji viņiem esot pirmo reizi. Bet mulsums izgaisa, uzzinot , ka bērni jau lasa , lai pilnībā varētu izbaudīt visas aktivitātes. Pēc nelielas instrukcijas varējām izbaudīt kinētisko viktorīnu kolekciju, iemēģināt 3D brilles, kur varējām vērot video par Daugavpili un ne tikai. Iecienīts bija interaktīvais velobrauciens, kur virtuāli apceļojām Daugavpils novadu, Preiļus un paciemojāmies Lietuvā. Xbox One spēles iecienītākas bija mūsu zēniem. Arī LEGO robots spēja ilgi piesaistīt bērnu uzmanību. Neskaitāmās bērnu grāmatas un galda spēles ar lielu interesi gūla bērnu rokās. Tā nemanot paskrēja interesantais, izglītojošais un aizraujošais laiks vietā, kur katrs atrada sev piemērotu aktivitāti.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Daugavpils Māla mākslas centru. Centra administrators un keramiķis Jānis izrādīja ekspozīcijas , pastāstīja daudzus interesantus faktus par centra vēsturi un savu darbu. Mūsu ziņkārīgās acis varēja vērot podnieka darbu , darinot māla podu. Darbīgās rociņas varēja veidot savu māla šķīvi, bļodu vai kādu citu priekšmetu. Ar nepacietību gaidīsim, kad mūsu darinājumi tiks apdedzināti krāsnī un nokļūs pie saviem saimniekiem. Pateicāmies darbīgajiem meistariem un devāmies izklaidēties jaunajā Stropu izklaides un atpūtas parkā bērniem. Mūsu priekam nebija gala, jo lielais rotaļu laukums bija pilnībā mūsu rīcībā bez laika ierobežojumiem. Batuti, slidkalniņi, šūpoles, labirinti bija iemēģināti un atzīti par labiem un drošiem.

Diena bija izdevusies un piepildīta ar pozitīvām emocijām un piedzīvojumiem. Pateicību Nīcgales pagasta pārvaldei par ekskursiju, šoferim Jurim par mūsu vēlmju piepildījumu, skolotājai Ingrīdai par interesanto maršrutu, Daugavpilij par viesmīlību, saka Nīcgales pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” nu jau bijušie un esošie bērni.

Ar bērniem kopā izklaidējās un prieku guva – Iveta Guģe