„Sprīdīši” dodas Rīgas Zoodārzā dzīvniekus meklēt

Tradicionāli vasaras noslēgumā Nīcgales pirmsskolas izglītības iestādes „Sprīdītis” 5-6 gadīgo grupa dodas ekskursijā. Šoreiz mazo pētnieku ceļš veda uz Rīgas zooloģisko dārzu. Tur bērni varēja redzēt voljēros staigājošos dzīvniekus, kā retus un eksotiskus, tā arī bieži sastopamus mūsu apkārtnē, krāšņus putnus, rāpuļus, un arī mājdzīvniekus.

Bērni ar prieku vēroja dzīvniekus, to uzvedību un mēģināja uzminēt kas īsti viņiem ir padomā. Daudzi bērni Rīgas zooloģisko dārzu apmeklēja pirmo reizi un neviltots ir bērna prieks par dzīvnieku tuvumu un krāšņumu. Kad vēl būs iespēja izpētīt žirafi izstieptas rokas attālumā? Kad vēl būs iespēja vērot lauvu māmiņu, kas tik sirsnīgi rūpējas par saviem mazuļiem? Tomēr vislielākās emocijas bērnus sagaidīja tropu mājā. Visu gaidītie krokodili izrādījās patiesi iespaidīgi un čūskas… ko tādu mēs negaidījām. Milzu zirnekļi un sikspārņi, kas meta lokus un spēlējoties uzsita pa stiklu. To bija jāpiedzīvo! Rotaļu laukumā var nedaudz atvilkt elpu, uzņemt jaunu enerģiju un aiziet jaunie pētnieki jaunos piedzīvojumos. „Sprīdīši” atklāja sev jaunus, neredzētus un nedzirdētus dzīvniekus un uzzināja ko jaunu par to ieradumiem.

Pētot, domājot un jautājot, atklājas pavisam cita pasaule. Un viennozīmīgi tā bija jautrības, prieka un atklājumiem pilna diena! Lielu paldies par to „Sprīdīši” saka vecākiem, ka viņi cītīgi nesa nolietotas baterijas uz pirmsskolu un rezultātā mēs dabūjām Zaļās jostas atlaidi uz Rīgas zooloģiskā dārza apmeklējumu.  Milzīgs paldies Nīcgales pagasta pārvaldes vadītājam Pēterim Stikānam  par piešķirto transportu. Mīļš paldies arī kafejnīcas „Virāža” vadītājai Ievai Kudiņai par to, ka viņa izmaksāja bērniem pusdienas Hesburgerī.

Nīcgales PII „Sprīdītis” skolotāja Ingrīda Mickeviča